İngilizce Özel Ders Verenler

Sonuçları Filtrele
İngilizce Özel Ders Verenler

İngilizce Öğrenmede Özel Ders Almak Gerekli Mi?

Yabancı dil denince genelde İngilizce ilk akla gelen dildir. Peki iyi bir seviyeye ulaşabilmek için İngilizce özel ders almak gerekli mi? Gelin beraber değerlendirelim.

Özel ders özellikle son dönemlerde bireysel başarı için birçok ailenin başvurduğu bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Özel ders almaya zorlayan sebepler ise şöyle sıralanabilir:

-Kalabalık Sınıflar: Sayısı azalsa da hala devlet okullarının bir bölümünde sınıf sayıları kalabalık. O sebeple öğrencinin konuya odaklanması haliyle zor olabiliyor.

-Öğrenci Seviyelerindeki Farklılık: Kalabalık sınıflarda her öğrencinin anlama kapasitesi farklı olduğu için öğretmen ortalama bir seviyeden konuyu anlatır. Bu durum bazı öğrenciler için konunun anlaşılmadan geçilmesine sebep olur.

-Öğrencinin Motivasyonu: Bazı çocuklar toplu ve kalabalık ortamlarda dikkatlerini toplayamaz ve konuya odaklanamazlar.

-Öğretmen Tecrübesi: Özellikle yabancı dil öğretmek ciddi bir tecrübeye ihtiyaç gösterir. Dil en önemli iletişim aracıdır. Dolayısıyla iletişimi kuvvetli olan öğretmenler İngilizce öğretmek konusunda daha başarılıdırlar.

Bu sebeplerin yanına başka konular da eklenebilir. Ancak özel ders almadan bir çocuk İngilizce öğrenemez demek de doğru bir yaklaşım olmaz. Etrafımızda hiç İngilizce özel ders almadığı halde çok iyi seviyede yabancı dil bilen çok sayıda insan vardır.

Tabi burada konuşmanın öneminden bahsetmek de gerekir. Sınıf ortamında konuşmaktan çekinen ya da konuşma imkanı bulamayan öğrenci özel ders ile pratik yapma imkanına sahip olur.

Özel derse olan talep arttıkça özel ders almak ve özel ders vermek isteyenleri buluşturan platformların sayısı da artmaktadır. Siz de internet üzerinde bir araştırma yaparak çok sayıda İngilizce özel ders veren öğretmen bulabilirsiniz.

İngilizce özel ders konusunda öğretmen ve öğrenciyi buluşturan siteler üzerinden öğretmenlere ulaşabilirsiniz. Bu siteleri seçerken özellikle güvenlik konusuna önem vermek gerekir. Bazı sitelere sadece sosyal medya ve email adresleri ile üye olunurken, bazılarında SMS aktivasyonu gereklidir. SMS aktivasyonu ile üye olunan siteleri tercih etmek güvenliğiniz açısından kritik öneme sahiptir. Fake hesap diye tabir edilen gerçek olmayan hesaplar SMS aktivasyonlu sitelerde daha azdır.

Sizler de İngilizce özel ders almak ya da İngilizce özel ders vermek isterseniz bahsettiğimiz bu sitelere üye olabilirsiniz.